Встановлення плінтусів

Встановлення плінтусів всіх видів

Ще з давніх-давен наші предки застосовували при облаштуванні свого житла плінтуса. До наших днів дійшла традиція обов’язково їх прокладати, щоб з одного боку, замаскувати щілину між підлогою та стінами, а з іншого боку – надати доглянутий і гарний зовнішній вигляд приміщенню, і з третьої сторони – заховати прокладені комунікації.

Види плінтусів

Зараз існує велике різноманіття всіляких плінтусів. оптимальний варіант можна підібрати серед широкого вибору всіляких квітів, фактур, профілів і матеріалів. Традиційно вони класифікуються залежно від матеріалу.

  1. Дерев’яні. Вони використовуються вже давно, так як є найбільш доступними, екологічно чистими і надійними. Серед дерев’яних можна виділити: профільовані з брусів і МДФ.
  2. Пластикові. Останнім часом найбільш широко застосовуються. зазвичай їх воліють як самий бюджетний варіант, який не вимагає додаткових робіт і ресурсів для монтажу і експлуатації. Вони бувають з спіненого ПВХ невеликої щільності і жорсткі.
  3. Керамічні. Як правило, включають в себе керамічну або кахельну плитку, яка укладається на стику підлоги і стін. Використовуються в основному в ванній кімнаті, рідше на кухні.
  4. Цементні. Являють собою нанесення цементного розчину і витягування його за допомогою різний профілів або форм. Використовується у промислових і громадських спорудах, під’їздах і ін.

Найпоширенішими є перші дві групи. Для того, щоб зробити установку плінтуса будь-яких різновидів, не обов’язково наймати фахівця. Володіючи мінімальним набором навичок, майже кожен зможе самостійно провести їх монтаж у себе вдома.

Нюанси, на які потрібно звернути увагу

Залежно від матеріалу, з якого зроблені, вони розрізняються за якісними, експлуатаційним і ціновими характеристиками. Серед економ варіанту великий популярністю користуються ПВХ. Також слід врахувати, на яке підлогове покриття він буде встановлюватися. Якщо це лінолеум або ковролін, то краще за все пластик. для дерев’яних підлог і паркету найбільш оптимальним буде вибір на користь дерева.

Етапи встановлення

Для того щоб встановлювані плінтуса задовольняли всім технічним, експлуатаційним і естетичним вимогам, потрібно підійти до цього питання відповідально і продумано. Етап укладання плінтусів можна умовно розділити на кілька підготовчих етапів.

  • Вибір і закупівля;
  • Правильна нарізка і розмітка периметра;
  • Установка плінтуса і кріплення.

При виборі оптимального варіанту, слід чітко визначити, які моменти є пріоритетними, а які ні. Наприклад, ціна, зносостійкість, краса, легкість монтажу, захист (від бруду, сміття і вологи) і інші нюанси. Відповідаючи на всі ці питання, відразу стане зрозуміло, якого типу варто віддати перевагу і яка буде на установку плінтуса ціна.

Закупівлю найкраще здійснювати у перевірених і надійних постачальників. при закупівлі потрібно враховувати кількість метрів кімнати по периметру з урахуванням дверних прорізів і додати півтора метра про запас. А вираховуючи розмір, найкраще дані округляти в більшу сторону. Стандартна довжина становить плінтуса 2-3 метра в залежності від типу і виробника. Що стосується висоти, то чим вище стіни, тим вище повинен бути профіль. Ще має місце такий нюанс, в якому приміщенні він буде перебувати. Якщо в цій кімнаті можливі сильні забруднення і потрібна часте вологе прибирання, то краще всього придбати вироби розміром побільше, на укладку плінтуса ціна не залежить від розміру. Колір, фактура і дизайн вибираються виходячи з інтер’єру і особистого смаку. також не варто забувати і про додаткові елементи: з’єднувальні частини, заглушки, куточки і інші елементи. Нарізка відбувається за принципом: спочатку нарізаються найбільші шматки, а потім дрібні, виходячи з довжини ділянки. Для нарізки частин в кутках кімнати, потрібно дотримуватися кут нахилу. Якщо кут між стінами 90 °, то і край зрізається під кутом 45 °. для пластикових типів кут нахилу не є таким критично важливим, як для дерев’яних. Розмітку кімнати правильно починати від кута або двері. відмітки потрібно ставити на відстані 40-50 см, а також на ділянках, де поверхня сильно викривлена. Якщо використовується напрямна частина, то позначки на повинні відповідати отворів.

Різні методи установки:

  •  Існує кілька способів монтажу. Все залежить від матеріалу, можливостей приміщення і переваг. Метод приклеювання – це самий простий спосіб закріплення. Він може застосовуватися для різних матеріалів, в тому числі, при установці дерев’яних плінтусів, з пластика, кераміки і металу. Як клеїть розчину використовується спеціальний склад або рідкі цвяхи. Переваги цього такого типу з’єднання полягають в легкості, чистоти і зовнішньому вигляді. Недоліком є ​​одноразовость застосування і проблематичність демонтажу.
  • Наступний спосіб кріплення за допомогою кляймера. Сутність цього методу в тому, що спочатку до стіни кріпитися кляймер, а на нього спеціальними засувками і сам плінтус – це найбільш часто використовуваний спосіб при установці пластикових плінтусів. Кляймер встановлюється за допомогою дюбелів швидкого монтажу. Така технологія дозволяє легко і просто монтувати в комплекті з плінтусами різні куточки, заглушки, з’єднання і кронштейн. Вся конструкція виходить досить гармонійною і міцною. використовується для МДФ і для ПВХ з високою щільністю. З’єднання і закріплення дюбелями – це найпоширеніший спосіб. В цьому випадку в стіні по розмітками висвердлюють отвори і забиваються туди дюбеля. після цього, використовуючи саморізи, кріпиться знімна частина або монтажна стрічка. потім на закріплену частину зверху надівається декоративна частина. Зазори в цьому випадку між плінтусом і стіною регулюються завдяки сильному або слабшому закручування саморізів. Цей метод зазвичай застосовується і для дерев’яних цільних, і пластикових типів. Це найнадійніший і універсальний спосіб. Можна легко змінювати різні фактури і кольору в разі потреби. Якщо поверхню стін сильно крива, то краще всього використовувати гнучкий пластик або моделі з гнучкими краями, на установку плінтуса ціна роботи залишається постійною незалежно від моделі.

Отримати Консультацію