Відновлення та ремонт паркету

Ремонт паркету — актуальний метод відновлення підлоги

Паркет — досить популярне покриття для підлоги. Та популярний він не тільки завдяки привабливості та розкішності, а й через значний строк експлуатації. Свій ефектний вигляд паркет може зберігати десятиліттями. Однак це є можливим за умови правильного догляду та дотримання правил користування. Часто цими пересторогами нехтують. Якщо так відбувається, ремонт паркету — обов’язковий. Самостійно відновити його складно, бо потрібні відповідні інструменти, матеріали та знання.

Ремонт паркету — проблеми та варіанти їхнього вирішення

Найчастіше ремонт паркету проводять через те, що його поверхня стала зношеною та затоптаною. Якщо ж колір підлоги потьмянів, а дошки прогинаються під вагою, вихід тут тільки один — повна заміна підлоги. У всіх інших випадках можна обмежитися ремонтом паркету. Він актуальний, коли утворилися щілини між його дошками. Якщо вони невеликі, можна обійтися спеціальною пастою чи шпаклівкою. Паста продається в готовому вигляді, в окремих випадках можна навіть скористатися звичайною будівельною. А шпаклівку взагалі можна зробити самостійно. Для цього використовується епоксидний лак та тирса. За консистенцією шпаклівка нагадує густу сметану, а на дотик — пластилін.

Великі щілини заповнюють трісками. Їх забивають у проміжки та утрамбовують. Після цього декорують поверхню паркету. Такий метод ремонту актуальний для паркету, укладеного «ялинкою». З паралельними дошками чинять інакше. Спочатку паркет прогрівається феном. Потім робиться стяжка дошок, через яку утворюється щілина для клепки. Такий метод ремонту паркету передбачає використання гаку та гумового молотку.

Коли розхиталися окремі елементи паркетної дошки, вони фіксуються дрібними цвяхами. Варто зазначити, що забиваються кріплення під кутом 45 градусів. Такий метод ремонту паркету стосується дошок, що знаходяться на невеликій відстані одна від одної. Проблема зі скрипом вирішується стяжкою. У цьому випадку витримується вологість у приміщенні на рівні 60 % або менше. Далі знімаються плінтуси й перевіряються клини. Якщо потрібно, встановлюються нові. Якщо скрип усе ж залишається, доведеться замінити покриття повністю. У будь-якому випадку ремонт паркету завершується зачисткою та покриттям лаком. Лак може мати різну основу — алкідну чи уралкідну, епоксидну, акрилову, водну.

Не експериментуйте, довірте ремонт підлоги професіоналам. Телефонуйте прямо зараз та отримайте безкоштовну консультацію!

Отримати Консультацію