Відновлення та ремонт паркету, зароблення щілин

Відновлення та ремонт паркету, зароблення щілин

Реставрація всіх видів підлогових покриттів

Відновлення та ремонт паркету

Паркет є досить поширеним покриттям. Він користується популярністю не тільки за свій привабливий і дорогий зовнішній вигляд, але і за термін експлуатації. Служити така підлога може не просто роками, а десятиліттями. правда при правильному за ним догляді і дотримань правил користування. Але часто виникають ситуації, коли паркет злегка «пошарпався», а бажання стелити покриття відсутній. В цьому випадку можна повернути життя старої паркетної дошки, просто відремонтувавши її. У домашніх умовах ремонт підлоги не понесе за собою значних фінансових витрат. Здійснити його можна самостійно за допомогою спеціальних інструментів і матеріалів.

Але кожне пошкодження на увазі під собою окрему частину ремонту паркету. Розберемося, в яких випадках можливе відновлення пошкоджених плашок, а в яких в ньому вже немає необхідності.
Якщо підлогу просто зношений і затоптаний, зовні має незначні тріщини і улоговинки, його можна відремонтувати і виконати закладення тріщин. Але якщо паркетна дошка відійшла від основи, вона підлягає заміні. Якщо сам колір підлоги потьмянів і він прогинається під вагою, то такі плашки вже неможливо буде відремонтувати. Покриття доведеться міняти на нове, причому старий матеріал для цього вже не придатний.

Матеріали

Для відновлення паркету використовується ряд матеріалів, здатних надати новий свіжий зовнішній вигляд. Найбільш популярними з них є лак і шпаклівка. Паркетний лак необхідний для створення покриття, яке буде в подальшому захищати плашки від різного роду впливів. Також їм можна відкоригувати сам колір.

Сьогодні будівельна індустрія випускає такі різновиди лаків, як:

  • Алкідний і уралкидний. Щодо недорогі в ціні і доступні. Чи не володіють токсичністю. Перевагою їх є те, що вони дуже швидко сохнуть і не мають стійкого запаху. Їм достатньо всього кілька годин для повного висихання. З недоліків можна виділити те, що термін служби не перевищити поріг в 10 років. Після цього підлогу потребують нового розтину лаком.
  • Епоксидний. Дорогий вид, але термін експлуатації понад 30 років. вельми токсичний, тому працювати з ним необхідно в респіраторі і рукавичках. Щоб захистити очі можна надіти окуляри. Цей лак не любить протяг, але при роботі з ним бажано відкривати вікно. Сохне близько тижня.
  • Акриловий. Має на увазі під собою процес змішування двох компонентів. Основа і затверджувача з’єднуються в одну масу, після чого лак готовий до використанню. Володіє малою токсичністю, але тримається досить довго – більше 50 років. Акриловий є найдорожчим з-за свого довгого терміну служби.
  • На водній основі. За консистенцією нагадує більше суспензію. вартість такого матеріалу невисока, що робить його доступним багатьом людям. швидко сохне і не виділяє токсичних і шкідливих для організму речовин. Перевагою його є те, що він проникає вглиб самої плашки, тим самим згладжує структуру і зміцнює її. Термін експлуатації безпосередньо залежить від якості дерева, на яке наноситься суспензія. Тим краще, тим довше вона буде служити. Єдиним мінусом є вицвітання під впливом ультрафіолетових променів.

Шпаклівку можна придбати в будь-якому будівельному магазині, а можна і зробити самостійно суміш для закладення тріщин. Вона виготовляється на основі епоксидного лаку перемішаного з тирсою. За консистенцією нагадує густу сметану, а на дотик пластилін. Також для закладення подряпин можна застосувати і будівельну пасту.

Відновлення

За допомогою шпаклівки або пасти можна додати паркету новий вид і колір, зробивши ремонт дерев’яних підлог. Шпателем проводимо по поверхні і, не чекаючи повного висихання, здійснюємо імітацію стиків. Її виробляємо за допомогою звичайного шила або металевої лінійки. Під час здійснення процесу імітації стиків необхідно дотримуватися кількох правил, таких як:

  1. Шпаклівка повинна трохи підсохнути, але не повністю висохнути.
  2. Якщо стик робиться шилом необхідно скористатися лінійкою для рівності лінії.
  3. Якщо маса вже застигла, то тоді шилом потрібно процарапать лінії.

Дуже часто можна зустріти на підлозі приліплені жуйки або дитячий пластилін. це вельми актуально, якщо в будинку живе дитина, особливо маленький. Намагатися прибрати це за допомогою розчинника не варто, можуть залишитися плями, і доведеться виконувати повноцінний ремонт підлоги будинку. Можна скористатися такою хитрістю. В пластиковий пакет насипати льоду і покласти на забруднене місце. залишити приблизно на 20-30 хвилин. Чужорідний предмет отліпнет сам по собі, не залишивши ні сліду.

Ремонт

Існує досить багато випадків, коли підлогу вимагає ремонту. Основним і самим поширеним з них є утворення щілин між плашками. закладення швів можна зробити за допомогою пасти або шпаклівки. Але це актуально лише при дрібних ущелинах. При більших застосовуються інші технології. Якщо паркет покладений ялинкою, щілини закладення проводиться трісками. Вони забиваються в вільний простір і утрамбовуються. Після чого поверхня декорується. Паралельні паркетини прогріваються феном протягом 20-30 хвилин. Після чого відбувається стяжка їх один до одного, тим самим залишаючи одну велику щілину, яка закладається за допомогою дерев’яної клепки. Для стяжки зазвичай використовують гак для ламінату і гумовий молоток.

Якщо паркетини розхиталися, але все ще прикріплені до основи підлоги, вони скріплюються дрібними цвяхами. Робити це потрібно під кутом 45 градусів. Це стосується лише тих комплектів плашок, які знаходяться на відстані один від одного. При такій проблемі, як скрип, можна скористатися стяжкою паркетин. Перед цим перевіряємо рівень вологості, він повинен бути не більше 60%. Далі потрібно зняти плінтуса і перевірити клини. Якщо їх немає, встановити нові. Якщо є, але лежать в щілини, прибрати піну і встановити заново. Після цього кожен день забивати їх потихеньку, в цьому випадку для здійснення ремонту підлоги ціна зростає за рахунок тривалості процесу. Якщо скрип не припинився – підлоги потрібно міняти. Після здійснення ремонтних робіт, поверхня зачищається і розкривається лаком.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Отримати консультацію

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More