Укладання фанери, паркету, ламінату

Укладання фанери, паркету, ламінату

Вибираючи підлогове покриття, зверніть увагу на поверхні в ваших кімнатах. До ідеалу їм далеко! Тоді їх обов’язково необхідно вирівняти. Як вирівнювача можна користуватися звичайною фанерою. На неї згодом можна провести укладання ламінату, а також і паркетну дошку. Як кладуть фанеру?

Укладання фанери

Для початку необхідно правильно підібрати фанерку. Зазвичай використовують такі типи:

 • водостійкі – виготовлені з клеєного клеєм деревного шпону;
 • нешліфовані, які потрібно буде після укладання пройти машинкою для шліфування;
 • одна відшліфована сторона.

Найчастіше листи повинні мати товщину від 1,2 до 1,5 сантиметрів. Важливим аспектом є клей, який буде використаний при кріпленні згідно з технологією укладання підлог. Їх є кілька:

 • на водяній основі, який вважають найбільш екологічно чистим. Він розлучається простою водою і може бути застосований як грунтовка;
 • з вмістом розчинника. При його застосуванні буде необхідна додаткова обробка бетонної підлоги грунтувальною сумішшю;
 • двокомпонентні клейові маси. З їх допомогою укладання фанерки пройдуть дуже швидко. якщо заґрунтувати стяжку епоксидним розчином, то такий рід клею можна використовувати і на НЕ підсохлій бетоні.

Наносити клейову масу на шпон необхідно якомога рівніше, без залишення незаповнених проміжків, щоб в подальшому вони міцно трималися і не відвалилися. Найкраще на додаток до приклеювання стягнути фанерку саморізами, капелюшки яких потрібно якомога глибше саджати в неї. Як вже говорилося, листи без обробки необхідно зачистити шліфувальною машиною або ж вручну. А після цього пройти всю поверхню наждаком.

Особливості установки паркету

Паркет вимагає особливого ставлення. Тому, коли ви будете проводити укладання паркету, подбайте про дотриманні деяких параметрів. Температурний режим – в межах 18-24 градусів тепла, повітря повинне бути вологим на 40-60%, основа, на якій буде розташовано покриття, а також стіни повинні мати абсолютну вологість не менше 4-6%. Якщо всього цього не дотримуватися, то укладання паркету може бути безповоротно зіпсована.

Є кілька способів, як покласти паркетну дошку:

 1. На лаги, які регулюються.
 2. На стяжку, виконану з цементу.
 3. На підлогу в його чорновому варіанті.

Будь-який з цих укладок потрібне укладання фанери, яка є надійним базисом для закріплення. це буде сприяти тому, що покриття прослужить вам набагато довше.

Розглянемо кожен варіант укладання окремо.

 1. Лаги застосовні тоді, коли укладання дерев’яних підлог потрібно зробити максимально швидко. І немає необхідності чекати абсолютного висихання бетону. Утеплення підлоги і розташування всіх комунікаційних систем робиться під лаги. Самі вироби представляють собою невеликі бруси, попередньо пройшли просочення антисептиками. Їх закріплюють на підлозі саморізами, а через кожні півметра – дюбелями і гвинтами. Шпоновані вироби кладуться на підготовлену основу, в два шари. Перший кріпиться безпосередньо до лагам на гвинти, а другий – приклеюється до першого і прикручується саморізами.
 2. Стяжка з бетону вимагає грунтування. Після цього вона змащується клеєм, і на нього поміщають шпон, попередньо розпиляний на квадратні частини зі сторонами від півметра до 75 сантиметрів. розміщують фанерні дошки, як кладку цегли – трохи зміщуючи. Обов’язково залишайте між ними невеликі отвори. Прикріпивши її гвинтами, конструкцію залишають на кілька днів в спокої.
 3. Рішення вжити спосіб укладання фанери під паркет на непідготовлений підлогу значно скоротить ваші витрати, і час, витрачений на роботу. Фанера кладеться прямо на підлогу і кріпиться на ньому саморізами і клеєм.

Після закінчення підготовчих робіт приступають до укладання паркетної дошки на фанеру. особливим шпателем розподіляють клейкі речовини для покриття і настилають виріб. Щоб видалити зайве і поліпшити фіксацію, паркет пристрілюється до фанери з використанням пневмоінструменту. Клей повинен буде схопитися, для цього робиться тижнева перерва в роботі. У наступному етапі виконується шліфування покриття. При цьому використовують барабанну і плоскошліфувальні машини. Після всю поверхню шпаклюють шпаклівкою, за колірною гамою підходящої паркету. Досягається це шляхом додавання деяких розчинів і пилу покриття. Завершенням робіт з настилу паркету стане його лакування. Перш ніж нанести лак, базис грунтується. Розкривають паркет лаком близько 2-3 разів.

Ламінат і способи його кладки

На сьогоднішній день ламіновані дошки є найкращим покриттям виробом. Перед початком процесу потрібно визначити тип укладання. Існує два варіанти:

 1. Пряма
 2. По діагоналі.

Який би ви з них не вибрали, рекомендується починати роботу з кута, що знаходиться зліва. обов’язково залишайте зазори по 1-1,5 сантиметрів між панелями. Не зробивши цього, можна згодом при використанні отримати викривлений, піднятий або скрипучий настил. Як і у випадку з паркетом, основою для кладки ламінату служить фанера. Заготовки приклеюються і закріплюються саморізами, як по периметру, так і по діагоналі. Шпон попередньо шліфується і затирається наждаком. Це забезпечить вашому підлозі ідеальну рівність і гладкість. Другий, а також всі наступні ряди, при прямому способі, укладають, зміщуючи панелі на півметра, як кладку цегли. Розташувавши ламінований матеріал по діагоналі, ви візуально збільшите простір кімнати, а ще додасте йому незвичайності й оригінальності. такий спосіб застосовується в основному там, де є різні ніші або виступи. При діагональному укладанні ламінат розміщується по відношенню до стін під деякими нахилами, найчастіше вони дорівнюють 45 градусам. цей спосіб набагато складніше звичайної укладки і більш трудомісткий, що впливає на ціну укладання ламінату, але результат буде ефектним і ексклюзивним.

При правильно зробленому будь-якому з покриттів ви забезпечите якісний і довговічний підлогу. А ремонт потрібен буде досить нескоро.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

Отримати консультацію

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More