Лакування паркету

Лакування паркету та підлоги із дерева

Один із найбільш популярних матеріалів, який використовують для облаштування підлоги — це паркет. Аби він слугував якомога довше, потрібно дотримуватися певних правил. І виконувати їх необхідно одразу ж після укладання. Щоби захистити поверхню дощок від механічних пошкоджень, постійного навантаження ходьбою та можливих процесів гниття, варто нанести спеціальне покриття оливою, воском чи лаком. Варто сказати, що найпопулярніший спосіб — саме лакування паркету. Це пояснюється простою нанесення лаку та його високою стійкістю до витирання, навіть за умови значних навантажень. Та й у подальшому для очищення підлоги від бруду достатньо вологої швабри.

Лакування паркету проводять після циклювання. З підлоги прибирається тирса, дрібне сміття, пил. Роботи виконуються в напрямку від вікна до виходу з приміщення. Лак наноситься тричі, після повного висихання попереднього шару. Користуватися паркетом можна вже через тиждень. Перед цим радимо перевірити, чи всі меблі мають гумові накладки на ніжках. Від металевих виробів на підлозі можуть утворюватися подряпини, й лакування паркету буде зіпсоване.
Якщо процес виконаний неправильно, можуть виникати такі дефекти:

  • Пустоти. Формуються через те, що для лакування паркету обирається неправильний розчинник.
  • Шорсткість. Виникає, коли під лак потрапляє тирса, дрібне сміття та пил.
  • Бульбашки. Утворюються внаслідок надлишку лаку.
  • Смуги. Свідчать про те, що лакування паркету виконувалися надто повільно.
  • Білі плями. Говорять про недотримання умов вологості в приміщенні.

Як уже зазначалося, підлогу покривають також оливою та воском. Віск є актуальним для поверхонь, на які впливають різкі зміни температури чи вологості. Така підлога може знаходитися на вулиці, наприклад, в альтанці. Паркет, оброблений оливою, також досить міцний, стійкий до проникнення вологи. Якщо в приміщенні, де планується ремонт, завжди підвищена температура, варто обирати оливу з натуральними компонентами. У ванних кімнатах паркет потрібно додатково обробити ще й антибактеріальними засобами.

Очевидно, що лакування підлоги та й будь-який інший варіант оздоблення — досить складне завдання. Правильно виконати його можуть тільки справжні фахівці. Тому рекомендуємо не економити, не намагатися зробити все самостійно, бо ж ризикуєте зіпсувати підлогу. Краще скористайтеся послугами з лакування паркету від наших майстрів та насолоджуйтесь бажаним результатом.

Отримати Консультацію