Догляд за паркетом

Догляд за паркетом: основні правила

Одним з найбільш довговічних, надійних підлогових покриттів є паркет. при належному догляді за паркетом він може прослужити більше 60 років, зберігаючи задуманий стиль в інтер’єрі та забезпечуючи господарів будинку комфортом і затишком. багато хто відмовляється від нього на користь лінолеуму або ковроліну, аргументуючи тим, що за таким покриттям складно доглядати. Спробуємо розвіяти цей міф.

Особливості користування

За законами фізики дерево деформується в залежності від перепаду температури повітря і зміни рівня вологості – стискається або розширюється. весь представлений асортимент паркету на будівельному ринку зроблений з дерева і часто зміни, що відбулися стають явними. Тому в першу чергу потрібно стежити і підтримувати оптимальні показники в приміщенні, щоб максимально спростити за дерев’яною підлогою догляд. Максимальна вологість повітря повинна бути близько 45% – 60%, а температура не перевищуватиме 18 ° С – 25 ° С. Дуже бажано не допускати коливання температури протягом доби більше, ніж на 5 градусів. Тому важливо забезпечити контроль за показниками за допомогою встановлення термометра і зволожувача повітря з датчиком, що показує точні дані. Взимку повітря в приміщенні завжди сухий. Через опалення дерево віддає всю вологу в атмосферу, відповідно стискається. Між планками утворюються щілини. при підвищенні рівня вологи дерево розширюється, повертаючись до початкового вигляду. Домогтися цього ефекту можна або за допомогою зволожувача, або дочекатися весни. Після відключення опалення, повітря в будь-якому випадку наповнитися вологою. Влітку, коли вологість досягає абсолютного максимуму, можна зіткнутися з іншою проблемою. Коли дерев’яні планки розширюються, утворюються своєрідні човники – піднімаються края, залишаючи центр трохи в поглибленні. Те ж саме станеться, якщо щось пролити на поверхню і вчасно не витерти. Усувається дана проблема шляхом зниження рівня вологи. Але процес займає більше часу, в порівнянні зі щілинами. Залежно від особистих переваг або інших чинників, паркетна підлога може розкриватися різними речовинами. Від того, яким він буде, залежить спосіб і застосовувані засоби для догляду за дерев’яним паркетом.

Догляд в залежності від виду покриття.
Видів паркетного покриття всього три:

  • масляне
  • восковане
  • лаковане

Догляд за паркетом покритим маслом

Цілком підійде вологе прибирання, якщо здійснюється догляд за паркетом покритим маслом. Ганчірка при цьому повинна бути добре віджатою, в іншому випадку занадто багато води спровокує освіту вищеописаних «човників». часта деформація планок скорочує термін служби всього покриття підлоги. Засоби для прибирання повинні бути придатними. Звичайні щочистять, мийні, використовувані в пранні і мийці посуду не підійдуть. Користуватися ними потрібно відповідно до інструкції, але, як правило, всі інструкції рекомендують не наносити засіб безпосередньо на підлогу. Краще додати його в воду, отриманим розчином мити паркет, покритий маслом.

Догляд за паркетом покритим воском

При догляді за паркетом, покритим воском, прибирання повинна бути строго сухий. Продаються засоби для чищення паркету з воском і користуватися необхідно тільки ними. Будь-які миючі та мильні розчини, відмінні від рекомендованих можуть спровокувати реакцію з воском і змінять колір підлоги безповоротно.

Догляд за паркетом покритим лаком

Найбільш широкий вибір засобів по догляду за паркетом, покритим лаком. В данному випадку потрібно досягти дві мети – видалити бруд і зберегти блиск статі. В продажі є такі варіанти, як аерозолі, готові миючі, які не потребують додаткової рідини, а також кошти, що розчиняються у воді, яка не повинна бути гарячою. для видалення жирних плям, які не піддаються звичайному протирання сухою ганчіркою, можна вдатися до скипидару. Але не варто ним захоплюватися, наносити його потрібно саме на пляма.
Крім необхідних побутових засобів по догляду за паркетом, важливо знати, чим саме можна чистити паркетна підлога. Сучасні виробники випускають особливі пилососи для догляду за такою поверхнею. Але для якісного прибирання цілком підійде і звичайний пилосос, але з обов’язковою повстяної насадкою, яка натираючи підлогу, не буде при цьому його дряпати. Миючий пилосос в даному випадку категорично не рекомендується. Невеликі потертості і дефекти можна приховати спреєм-лаком. Раз в два місяці бажано використовувати спеціальні поліролі, які збережуть зовнішній вигляд і захистять дерев’яні планки від вологи. Кожні п’ять – сім років слід шліфувати всю площа, після заново покривати лаком. Ці регулярні процедури дозволять зберегти його в належному вигляді і якості на довгі роки. Спеціальні покриття маслом, воском або лаком створюють захист від попадання бруду між планками і роблять зовнішній вигляд підлогового покриття краще і якісніше. але жодне з них не оберігає поверхню від можливих механічних пошкоджень.

Захист від пошкоджень

Щоб захистити підлогу від пошкоджень, в першу чергу необхідно подбати не про сам паркеті, а про можливі джерела подряпин і тріщин. На ніжках меблів, яка буде стояти в приміщенні з паркетним підлогою повинні бути повстяні насадки. Всі ролики з металу повинні бути замінені на силіконові. Якщо це неможливо, тоді під основу меблів потрібно підкласти спеціальні килимки з силікону. У тому випадку, якщо на підлозі буде лежати килим, зверніть увагу, щоб на ньому не було надмірної кількості грубої клейової основи, яка може пошкодити дерев’яні планки. Як і з меблями, тут можна використовувати силіконову прокладку під килим. Невеликі подряпини і тріщини можна замаскувати за допомогою спеціальних паст і спреїв. Якщо пошкодження занадто явні і доставляють незручності, то без повторної шліфування і покриття лаком не обійтися.

Незважаючи на безліч тонкощів, догляд за паркетом не доставляє особливих труднощів і суттєвих витрат часу. Головне, дотримуватися всіх рекомендацій, використовувати тільки правильні засоби, які допоможуть зберегти зовнішній вигляд належним чином не на один десяток років. Не відкладайте на потім, якщо побачили якийсь дефект. Краще усунути його відразу, ніж дочекатися до не піддаванню замаскування деформації.

Отримати Консультацію